top of page
IMG_0133_edited_edited_edited.jpg

Anıl ÖZKAN

Peyzaj Mimarı

2010 yılında Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarından itibaren peyzaj sektöründe başladığı çalışma hayatına mezun olduktan sonra da hiç ara vermeden devam etti. Sektörün öncü ve lokomotif firmalarında Peyzaj Mimarı, Üretim ve Fidanlık Sorumlusu, Proje Sorumlusu ve Proje Müdürü pozisyonlarında çalıştı.

Kuzey Marmara Otoyolu ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü, TANAP boru hattı, Turkmen Memorial Park, Kayseri Şehir Hastanesi, Samsung Enerji santrali gibi prestijli projelerde görev aldı. Ayrıca yurtiçi ve Türkmenistan, İran, Senegal gibi ülkelerde Rönesans Construction, Yüksel Proje, Tekfen Mühendislik, ENKA İnşaat, Kawasaki Heavy Industries, Fernas İnşaat, İçtaş İnşaat, Polimeks İnşaat, YDA İnşaat, Kiptaş , Tahincioğlu GYO, Torunlar GYO gibi kurumsal şirketlerin projelerinde yer aldı.

2020 yılında Peyzaj Yüksek Mimarı olan eşi ile birlikte Gardenova Botanik ve bünyesinde online iç mekan bitkileri satışı yapan bitkibitiyor.com’u kurdular.

2021 yılında meslektaşı, yakın dostu ve aynı zamanda okul ve çalışma arkadaşı olan Ümit Gani ile birlikte Yalovada Majör Peyzaj&Botaniği kurmuş olup, tecrübe ve bilgi birikimlerini kolektif bir şekilde kendi iştiraklerine kanalize etme kararı vererek peyzaj ve süs bitkileri sektöründe çalışma hayatına devam etmektedir. Aynı zamanda TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Yalova İl Temsilciliği görevini sürdürmektedir.

bottom of page